Exkurze IKEM

Píše se 18. října roku 2022 a naše třída 4B vyráží vlakem směr Praha. Na programu máme exkurzi do IKEMu a prohlídku historického centra Prahy.

Po drobných dopravních komplikacích (nevlezli jsme se všichni do jednoho autobusu MHD) jsme dorazili s mírným zpožděním na místo, kde nás mile přivítala náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a kvalitu PhDr. Martina Šochmanová, MBA. Navštívili jsme oddělení diabetologie, nefrologie a dialyzační centrum. Bohužel z epidemiologického hlediska byla pro nás uzavřena klinika transplantační chirurgie. Ale vrchní sestra Mgr. Tomáš Komínek nás do problematiky transplantací zasvětil velmi poutavou prezentací.

Po prohlídce IKEMu jsme hladoví vyrazili do centra, kde jsme hledali něco k snědku a po uspokojení naší potřeby jsme si prošli historické a kulturní centrum.

Unaveni výkladem o památkách jsme se dočkali osobního volna a prostoru navštívit místní obchody a patřičně provětrat naše peněženky.

V podvečerních hodinách jsme vysíleni a „bez peněz“ nasedli do vlaku a s více jak hodinovým zpožděním jsme dorazili do Brna.

Zapsala: Třída 4B