Lyžařský výcvikový kurz (2)

V termínu 23. 1. – 27. 1. 2023 se konal LVK na Ovčárně v Jeseníkách. Kurzu se zúčastnilo celkem 40 žáků ze SZŠ Brno, Jaselské, příspěvkové organizace a 4 pedagogové ve složení Mgr. Peter Milčák, Mgr. Iveta Vilímová, Mgr. Dominika Babáková a Mgr. Jan Pejpek.

Vyjeli jsme v 9 hodin ráno z Brna od Janáčkova divadla a na Ovčárnu jsme přijeli v 12:30. Po obědě jsme se vydali na výlet směr Praděd, nejvyšší vrchol pohoří Jeseníku, který leží v nadmořské výšce 1491 m. Jedna skupina jela na běžkách a druhá skupina zvolila pěší turistiku. Zdolali jsme přibližně 8 km. Ve večerních hodinách proběhla přednáška Horské služby na téma Nebezpečí na horách.

Druhý den jsme lyžovali v okolí Ovčárny. Dopoledne jsme se rozdělili do družstev a odpoledne jsme pokračovali ve výcviku. Skupina běžkařů se vydala na chatu Švýcárna a zpět.

Další dva dny jsme lyžovali v lyžařském středisku Ovčárna. Běžecká skupina se ve středu vypravila po hřebeni směr Petrovy kameny – Vřesová studánka a zpět na Ovčárnu.

Pří cestě zpět na Petrovy kameny zahlédli naší žáci Ondřej Zeman a Vojta Škárek běžkaře, který vyjel mimo stopu a následně při sjezdu spadl do navátého sněhu. Zranil si při pádu koleno. Nezvedal se a volal o pomoc. Hoši neváhali a přispěchali k zraněnému. Zavolali horskou službu a za pomoci dalších žáků Jana Štauda a Martina Lukeše a pedagogického doprovodu, zraněného pomohli naložit na čtyřkolku Horské služby.

Ve čtvrtek odpoledne měli žáci možnost si vyzkoušet pohyb ve volném terénu na sněžnicích směr Petrovy kameny. Závěr výletu byl doprovázen krásným západem slunce.

Na LVK nedošlo k žádnému vážnému zranění a předem stanovený program byl splněn. Počasí lyžařskému kurzu přálo a věříme, že všichni zúčastnění si LVK užili.

Zapsali: Mgr. Peter Milčák a Mgr. Iveta Vilímová

« z 3 »