Odborná stáž v Pflegewerk Senioren Centrum v Berlíně

Ve dnech od 13. 6 do 24. 6. 2022 se zúčastnily čtyři žákyně 3. ročníků oboru praktická sestra pod vedením odborných učitelek Mgr. Blanky Petříkové a Mgr. Martiny Cahové, odborné stáže v Pflegewerk Senioren Centrum v Berlíně. Stáž byla zaměřena na získávání nových poznatků v ošetřovatelské péči, na procvičování a zdokonalování v konverzaci v německém jazyce, poznávání pamětihodností, zajímavostí hlavního města Německa.

Žákyně pracovaly vždy od 6.00 do 13.00 hod. pod dohledem odborné učitelky a personálu zařízení Pflegewerk Senioren Centrum. Dva dny této stáže měly i rozdělenou směnu, pracovaly od 6.00 do 11.30 hod. a od 18.00 do 20.00 hod.

Ve volném čase žákyně s odbornou učitelkou poznávaly krásy Berlína a jeho památek: Alexanderplatz, Berliner Fernsehturm, světové hodiny, Neptunova kašna, památník holokaustu, Brandenburger Tor, Hauptbahnhof, Bundestag, ulici Unter den Linden, Siegesäule, Museumsinsel, výlet parníkem po Sprévě, návštěva jezera Wannsee, Oberbaumbrücke, East Side Gallery, Berlínská zeď, Molecule man, Berlínský dóm, Humboltova univerzita a Tiergarten, Muzeum Madame Tussaud, Zoologická zahrada Berlín.

Po úspěšném dokončení žákyně obdržely certifikát o absolvování této stáže. Naše žákyně zvládly tuto stáž na výbornou a vzorně reprezentovaly nejen naši školu, ale i město Brno a Českou republiku.

Karolína Tomšicová, žákyně třídy 3C

Mgr. Martina Cahová, odborná učitelka