Slavnostní vyřazení absolventů (2025/2026)

Dne 3. 6. 2026 se konalo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů naší školy.

Slavnostní událost se uskutečnila v krásném prostředí Velké auly Karla Engliše na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Celá akce byla rozdělena na dvě části. V první části byli slavnostně vyřazeni žáci tříd oboru Praktická sestra: třída 4A, třídní učitelka Mgr. Eva Bedřichová, třída 4B, třídní učitelka Mgr. Dagmar Procházková, třída 4C, třídní učitelka Mgr. Helena Šťastná a třída 4D, třídní učitelka Mgr. Petra Pavelková.

V druhé části byli vyřazeni žáci tříd 4LA, 4LB obor Zdravotnické lyceum, 4S obor Sociální činnost a 5V obor Praktická sestra, večerní studium: třída 4LA, třídní učitelka Mgr. Vanda Mrkosová, třída 4LB, třídní učitel Mgr. Tomáš Novotný, třída 4S, třídní učitelka Mgr. Ludmila Sapáková a třída 5V, třídní učitelka Mgr. Ingrid Janková.

Absolventi všech oborů studia Střední zdravotnické školy Brno, Jaselská, p. o., se přišli rozloučit se svými třídními učiteli a vedením školy. Dojemnou atmosféru dotvářeli rodiče, příbuzní a přátelé našich žáků. Absolventi se setkali se svými spolužáky, se kterými sdíleli mnoho krásných i náročných chvil během studia.

Slavnostní akt moderovala Mgr. Martina Cahová a Mgr. Tadeáš Strnad. V úvodu každé části slavnostního vyřazení promluvila ředitelka školy PhDr. Zuzana Číková.

Po úvodním slovu ředitelky školy PhDr. Zuzany Číkové si z rukou třídních učitelů převzali žáci tolik očekávané maturitní vysvědčení.

Výjimečnou atmosféru celé události podtrhlo hudební vystoupení pana Tomáše Grulicha, během kterého zazněla na varhany skladba Toccata brillante autora Jamese Michaela Stevense.

Za žáky promluvila Sabina Holubová a Ladislav Endrych, kteří poděkovali učitelům i rodičům za velkou podporu během jejich studia.

Třídní učitelé slavnostně vyprovodili své absolventy na další životní cestu a společně s nimi zavzpomínali při prezentaci fotografií zachycujících nezapomenutelné okamžiky z let studia.

Celá událost se nesla v emotivní atmosféře plné dojetí, radosti i vzpomínek. Rozloučili jsme se s absolventy, kteří úspěšně završili své studium a nyní vstupují do nové etapy svého života.

Po celou dobu panovala slavnostní nálada, kterou umocňovala setkání se spolužáky, pedagogy i rodinnými příslušníky. Všem absolventům přejeme mnoho úspěchů, štěstí a spokojenosti v osobním, studijním i profesním životě.

Celá akce se konala pod záštitou SRPD.

Věříme, že na tento výjimečný den budou všichni přítomní ještě dlouhá léta s radostí vzpomínat.

Zapsala: Mgr. Martina Cahová

4A

4B

4C

4D

4LA

4LB

4S

5V

Další fotky naleznete zde