Exkurze ZZS JMK

Ve dnech 19.–20. června 2023 se žáci naší školy (II. ročníky) účastnili exkurze na ZZS JMK. Na záchranné službě nás prováděli lektoři z řad záchranářů, viděli jsme vybavení sanitních vozů, výcvikové centrum pro modelové situace, dále pomůcky a vybavení záchranářských batohů. Brněnská záchranná služba se také pyšní novou výcvikovou horolezeckou stěnou i speciálním záchranářským autem, které je vybaveno na převoz nezralých novorozenců nebo velmi infekčních pacientů. Vlastní také velký sanitní vůz, který se dá přeměnit v ambulanci. Tento sanitní vůz byl využíván v roce 2021 při tornádech v Hruškách.

Výukový sanitní vůz, který je zaparkován v přednáškových místnostech, jsme měli možnost detailně prozkoumat i použít. Naši lektoři byli zasypáni otázkami ohledně jejich práce, zajímavých případů i fyzické zdatnosti záchranářů.

Některé skupiny byly svědky i výjezdu nebo návratu záchranářských posádek. K naší velké lítosti jsme jen nemohli navštívit dispečink záchranné služby z důvodu GDPR. Exkurze byly velmi vydařené.

Zapsala: Mgr. Dominika Babáková