Lyžařský výcvik (Praděd – Ovčárna)

Ve dnech 22. 1. až 26. 1. 2024 se uskutečnil lyžařský kurz pro žáky Střední zdravotnické školy Brno, Jaselská, p. o. ve středisku Praděd – Ovčárna. LVK se zúčastnilo celkem 39 žáků, z toho 36 žáků prvního ročníku a 3 žákyně druhého ročníku, viz seznam žáků níže.

Ubytování a stravování bylo zajištěno vedoucí LVK na horské chatě Sabinka přímo na hřebenu pohoří Jeseníků. Žáci byli v den příjezdu rozděleni do lyžařských a snowboardových družstev dle pokročilosti. Od následujícího dne probíhal v lyžařském středisku výcvik po družstvech.

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je položeno v nadmořské výšce 1200 až 1400 m. n. m. Nabízí sjezdové tratě od nejnáročnějších (černá sjezdová trať) přes sjezdovky pro pokročilé (červené sjezdové tratě) až po turistické, méně náročné sjezdové tratě s modrým označením. Žáci se postupně zdokonalovali a zdatní lyžaři a snowboardisté si kromě turistických tratí vyzkoušeli i sjezdovky pro pokročilé. Povrch sjezdových tratí byl zmrzlý a poměrně tvrdý, jízda byla náročná a velmi rychlá. Zkušení pedagogové – instruktoři správně nastavili výcvik, aby nedocházelo k nepředvídaným situacím, které by způsobily úrazy žáků.

Úterní večer byl zpestřen přednáškou a videoprojekcí horské služby o nebezpečí na horách obohacenou o vlastní zážitky ze zásahů horské služby. Páteční ráno bylo již ve znamení balení, úklidu a přípravy na odjezd. Směr domov se všichni účastníci kurzu vydali bez problémů a v odpoledních hodinách LVK v Brně zdárně ukončili.

LVK proběhl bez komplikací, nestaly se žádné úrazy a dle ohlasů se všichni vrátili spokojeni.

Zapsala: Mgr. Iveta Vilímová, vedoucí LVK

« z 2 »