Odborná stáž v Pflegewerk Senioren Centrum v Berlíně

Od 27. 11. do 10. 12. 2022 jsme pod dohledem paní učitelky Mgr. Martiny Cahové a Mgr. Blanky Petříkové měly možnost absolvovat odbornou stáž v Pflegewerk Senioren Centrum Berlín.

Během pobytu jsme měly možnost obohatit naši slovní zásobu v německém jazyce, zjistit, jak to funguje v německém zdravotnictví a poznat krásné památky Berlína.

Na oddělení jsme pracovaly vždy od 6.00 do 13.00 hod. pod dohledem odborné učitelky a personálu zařízení Pflegewerk Senioren Centrum. Ve volném čase jsme šly prozkoumávat Berlín. Díky adventní době byl Berlín snad ještě krásnější. Navštívily jsme vánoční trhy a okolí Braniborské brány. Zamluvily jsme si návštěvu Rathausu, sídla berlínského senátu. Navštívily jsme Alexanderplatz, kde stojí slavné světové hodiny. Zároveň jsme se prošly po trzích, nedaleko nichž se nachází Fernsehturm, neboli televizní věž, kam jsme též zavítaly. Nákupy v Primarku a v známém obchodě Nivea nemohly chybět. Další trhy se nacházely na Gutenbergplatzu s pamětním kostelem císaře Viléma a na Zoologisher Garten. Návštěva berlínské zdi byla též velice zajímavá. Na každém kousku byl nějaký obraz, který za sebou skrýval svůj význam. Nahlédly jsme i do muzea Madame Tussauds, DDR Museum, Berliner Dom, prošly se po památníku holocaustu a Victory Column, odkud byl moc krásný výhled na Berlín. Navštívily jsme také SEA Life Berlin, AquaDom, kde jsme mohly zahlédnout všelijaké mořské tvory jako chobotnice, různé druhy ryb apod., také botanickou zahradu, kde se konala nádherná světelná vánoční show.

Celá tato odborná stáž a poznávání Berlína bylo velice zajímavé a mohu dalším našim žákům tento studijní pobyt jen doporučit, a věřím, že si odvezou tak krásné vzpomínky jako my.

Zapsala: Andrea Borovková, třída PS 3A


Odborné stáže se zúčastnily čtyři žákyně 3. ročníku oboru praktická sestra, konkrétně Andrea Borovková 3A, Lucie Horáková 3B, Petra Švehlová 3C, Nadija Povidaychyk 3D.

Po úspěšném dokončení účastnice obdržely certifikát o absolvování této stáže. Naše žákyně zvládly tuto stáž na výbornou a vzorně reprezentovaly naši školu a město Brno.

Zapsala: Mgr. Martina Cahová

« z 2 »