Prezentace vysokých škol pro maturitní ročníky ve Dvoraně

Ve dnech 10. a 11. ledna na naší škole proběhla akce s názvem „Prezentace o vysokých školách a vysokoškolském životě v Brně“. Tato akce byla uspořádána pro maturitní ročníky všech oborů. Zajímavou přednášku zaměřenou na Masarykovu univerzitu vedl student Fakulty sociálních studií MU, Radim Horák. Detailně nás seznámil s jednotlivými fakultami MU, uvedl důležité podmínky pro přijetí a podělil se o několik zajímavých rad ohledně studia na vysoké škole.

Po prezentaci Masarykovy univerzity pokračovala druhá část, která byla věnována studentskému životu, který ke studiu na vysoké škole neodmyslitelně patří. Naši žáci se dozvěděli o možnosti využití adaptačního kurzu pro studenty brněnských vysokých škol, který pro ně každý rok v září pořádá organizace „Seznamovák“. Na adaptačním kurzu se studenti dozví důležité informace o univerzitě/fakultě a budou mít možnost seznámit se se svými spolužáky ještě před začátkem akademického roku. Dále jsme se dozvěděli, že během vysokoškolského studia mohou být studenti nápomocni jako dobrovolníci a zapojit se ke studentské neziskové organizaci „Mise naděje“. Organizace „Mise Naděje“ je projekt studentů vysokých škol, do kterého se však mohou zapojit i studenti středních škol. Jedná se o neziskovou organizaci, jejíž členové pomáhají druhým – ať už vážně nemocným či sociálně znevýhodněným dětem, osamoceným seniorům nebo čtyřnohým mazlíčkům.

V poutavé přednášce nám tak student Radim Horák představil univerzitní život: nejen co obnáší být vysokoškolákem, jakým výzvám a nástrahám musí uchazeči o studium čelit, ale také na co všechno se mohou těšit během studia na univerzitě.

Zapsal: Mgr. Ondřej Otava