Projekt 72 hodin – Odpoledne podaných rukou k pomoci

Datum konání: 10. 10. 2019 Zúčastnili se: Ing. et Bc. Kristina Hartmanová, Mgr. Veronika Bartošková a 15 žáků naší školy ze tříd PS 1A, PS 1B, PS 2D, ZA 4C Místo konání: Centrum Kociánka, Kociánka 93/2, Brno, 612 47 Začátek: 14:10 společný přesun ze školy Konec: 18:00 ukončení projektu s posledními dobrovolníky

Po společném srazu s dobrovolníky u vrátnice školy jsme se MHD přesunuli do prostor Centra Kociánka. Na vrátnici nás přivítal ochotný pan vrátný, který nám pomohl najít správný stacionář. Dobrovolnickou činnost jsme absolvovali v budově G v týdenním stacionáři, kde jsou uživatelé od 6 do 40 let. Na místě nás přivítaly paní vychovatelky, které nám umožnily odložit věci, ukázaly jednotlivé části stacionáře, a pak seznámily s dospělými i dětmi. Děti se zrovna v době našeho příchodu vracely ze školy, tak jsme měli možnost se seznámit postupně. Byli jsme ve dvou patrech. Paní vychovatelky nám pomáhaly v komunikaci s více handicapovanými dětmi a byly velmi vstřícné. Někteří dobrovolníci hráli s uživateli hry, pomáhali s domácími úkoly, nechali si ukázat pokoje a případně i další části centra, pomáhali s přesunem u méně pohyblivých uživatelů. Paní vychovatelky měly pro uživatele připravené tvoření z dýní, při kterém jsme také pomáhali (viz foto).

Akce byla velmi přínosná, byla bych ráda za pokračování spolupráce s centrem. Domnívám se, že dobrovolníkům pomohla ve snížení strachu z komunikace s handicapovanými lidmi.