Středoškolská florbalová liga „O pohár primátorky města Brna 2019“

Dne 29. 11. 2019 se uskutečnil středoškolský florbalový turnaj dívek, který proběhl ve SportPoint hale brněnských Bulldogů. Naše děvčata byla nalosována do těžké skupiny se sportovním soukromým Gymnáziem Mojmírovo náměstí, Obchodní akademií na Kotlářské a Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka.

Na první zápas ve skupině jsme nastoupili proti sportovnímu Gymnáziu Mojmírovo náměstí. Tento zápas jsme byli o úroveň lepší a na střely jasně vyhráli 8:2. Bohužel, jsme však nakonec smolně prohráli 0:1, když jsme nedokázali proměnit jasné gólové šance. Další zápas jsme se utkali s OA Kotlářská. Zápas byl mnohem vyrovnanější, a i když byla OA Kotlářská herně asi o trochu lepší, dokázali jsme být produktivnější a vyhrát 1:0, díky gólu Sáry Varholové. Třetí zápas jsme odehráli proti favoritu celého turnaje – Sportovnímu gymnáziu Ludvíka Daňka, který oba předchozí zápasy vždy jasně vyhrál o sedm-osm branek a měl ve svém družstvu několik extraligových hráček a jednu reprezentantku. Po velkém boji jsme bohužel prohráli 0:1, ale ze zápasu jsme odcházeli se vztyčenou hlavou, protože takový výsledek nikdo nečekal.

Nakonec jsme sice skončili až třetí ve skupině, ale předvedenou hrou a bojovností jsme si zasloužili pravděpodobně lepší výsledek. Celkově se dá naše vystoupení na turnaji hodnotit velice kladně a úspěšně, protože hrát vyrovnané zápasy se sportovními gymnázií není vůbec špatné na zdravotní školu. Nebýt špatné produktivity, mohli jsme skončit mnohem lépe.

Za předvedenou hru si zaslouží všechny naše hráčky velkou pochvalu a uznání. Nejvíce však vyčnívala naše golmanka Veronika Šplíchalová, která ze tří zápasů obdržela pouze dva góly z asi třiceti střel, což se žádné další brankářce z jiných týmů nepodařilo a držela tím naše šance na lepší výsledky.

Složení družstva: Veronika Šplíchalová (4B), Sabina Porubková (4B), Zuzana Kučerová (4B), Eliška Bajgerová (4B), Gabriela Slívová (1A), Kristýna Hyžíková (3A), Sára Varholová (2S), Nikola Štětinová (1B) a Nikola Divišová (1B).