2019/2020

Akce školního parlamentu na školní rok 2019/2020


Projekt 72 hodin – Odpoledne podaných rukou k pomoci

Datum konání: 10. 10. 2019

Zúčastnili se: Ing. et Bc. Kristina Hartmanová, Mgr. Veronika Bartošková a 15 žáků naší školy ze tříd PS 1A, PS 1B, PS 2D, ZA 4C

Místo konání: Centrum Kociánka, Kociánka 93/2, Brno, 612 47

Začátek: 14:10 společný přesun ze školy

Konec: 18:00 ukončení projektu s posledními dobrovolníky

Po společném srazu s dobrovolníky u vrátnice školy jsme se MHD přesunuli do prostor Centra Kociánka. Na vrátnici nás přivítal ochotný pan vrátný, který nám pomohl najít správný stacionář. Dobrovolnickou činnost jsme absolvovali v budově G v týdenním stacionáři, kde jsou uživatelé od 6 do 40 let. Na místě nás přivítaly paní vychovatelky, které nám umožnily odložit věci, ukázaly jednotlivé části stacionáře, a pak seznámily s dospělými i dětmi. Děti se zrovna v době našeho příchodu vracely ze školy, tak jsme měli možnost se seznámit postupně. Byli jsme ve dvou patrech. Paní vychovatelky nám pomáhaly v komunikaci s více handicapovanými dětmi a byly velmi vstřícné. Někteří dobrovolníci hráli s uživateli hry, pomáhali s domácími úkoly, nechali si ukázat pokoje a případně i další části centra, pomáhali s přesunem u méně pohyblivých uživatelů. Paní vychovatelky měly pro uživatele připravené tvoření z dýní, při kterém jsme také pomáhali (viz foto).

Akce byla velmi přínosná, byla bych ráda za pokračování spolupráce s centrem. Domnívám se, že dobrovolníkům pomohla ve snížení strachu z komunikace s handicapovanými lidmi.


Projekt 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10. až 13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Více informací na www.72hodin.cz/2019/o-projektu.


Nabídka zájezdu do Budapešti přes ASK

Datum konání: 16.–17. 12. 2019

Možnost přihlášení:

Mgr. Veronika Bartošková (vbartoskova@szs-jaselska.cz, kabinet č. 24)

Ing., Bc. Kristina Hartmanová (khartmanova@szs-jaselska.cz, kabinet č. 24)

Informace:

Cena zájezdu 1800 Kč + 10 euro (plavba lodí) + kapesné

Odjezd 5:30 od Janáčkova divadla; návrat 2. den 20:00 k Janáčkovu divadlu

  1. denhradní vrch + rybářská bašta, kostel sv. Matyáše, Nemocnice ve skále, vánoční trhy, plavba lodí po Dunaji (vyhřívaná), ubytování v hotelu (bez večeře)
  2. denměstský sad Varosliget, historické metro, synagoga, tržnice

Omezená kapacita autobusu – přihlášení co nejdříve (54 míst)


2018/2019

„Studentské volby do Evropského parlamentu“

Studentské volby do Evropského parlamentu proběhnou 7. a 9. 5. 2019 na naší škole. Kromě samotného volebního aktu „nanečisto“ se žáci seznámí se základními principy demokracie, volebním systémem, významem občanské zodpovědnosti, volebními kandidátkami a pokyny pro voliče, a to prostřednictvím dokumentárních filmů, navazujících aktivit do hodin a debat (se svými vyučujícími v rámci OBN).


„Velikonoční výzdoba třídy“


„Den učitelů“

Školní parlament chce využít mezinárodního dne učitelů (28. 3. 2019) v rámci projektu Hrdá škola. Zástupci ŠP budou ve středu 27. 3. během dopoledne rozdávat žákům barevné lístečky, na které budou moci písemně vyjádřit poděkování učitelům za jejich práci. Současně tyto lístečky budou žáci vhazovat do krabice a poté pod vedením koordinátorů roztříděny do obálek pro jednotlivé učitele. Tyto obálky budou předány osobně učitelům 28. 3. zástupci ŠP.


„Ponožkový den“


„Valentýnský den“


„Soutěž o nejlepší výzdobu třídy“


„Dobrý skutek – sbírka pro lidi v nouzi“


„Suit up den“


„Školní kolekce“

Možnost objednání školního oblečení pro žáky. Více informací poskytne Ing., Bc. Kristina Hartmanová (kabinet 24). Možnost objednání je nejpozději do 20. listopadu 2018


„Halloween ve škole“


„Soutěž o nejlepší placku“

Termín konání soutěže: 17. 10. – 12. 10. 2018

Zhotovení: libivolný grafický program

Formát: kruh o průměru 37 mm + 1x zvětšenina návrhu na A4

Návrhy odevzdávejte v tištěné podobě u koordinátorů SP (Ing. Hartmanová, Mgr. Otava) a v elektronické podobě zasílejte na khartmanova@szs-jaselska.cz nebo ootava@szs-jaselska.cz 


„Školní oblečení“

Naše škola je zapojena do projektu Hrdá škola. Kromě plnění jednoduchých úkolů během školního roku (Teplákový den, Dobrý skutek, Den učitelů), za které může naše škola v červnu vyhrát hodnotné ceny, nabízí školní oblečení. Naprostým trhákem mezi studenty jsou školní mikiny, které jednak skvěle vypadají, ale navíc poskytují luxusní komfort díky příjemnému materiálu na nošení. Proto jsme se rozhodli, jako studentský parlament tyto mikiny nabídnout našim žákům. Na stránkách naší školy se všichni naši žáci mohli zapojit do hlasování o vítězný návrh školní mikiny. Hlasování probíhalo přes mobilní aplikaci od poloviny února a bylo ukončeno 27. února 2018. Žáci se rozhodli pro návrh s logem kříž a had s možností výběru pěti barev a to black, maroon, sport grey, navy, royal blue. Cena mikiny je 450 Kč a objednávání mikin bude probíhat v polovině května. Mikiny by měli dorazit během čtrnácti dnů po objednání. Zájemci se dostaví za paní učitelkou Ing. et Bc. Kristinou Hartmannovou do kabinetu č. 24. Doufáme, že vše dobře dopadne a žáci budou spokojeni. 


„Den učitelů“

Studentský parlament chce využít mezinárodního dne učitelů v rámci projektu Hrdá škola. Zástupci SP budou v úterý 27. 3. během dopoledne rozdávat žákům barevné lístečky, na které budou moci písemně vyjádřit poděkování učitelům za jejich práci. Současně tyto lístečky budou žáci vhazovat do krabice a poté pod vedením koordinátorů roztříděny do obálek pro jednotlivé učitele. Tyto obálky budou předány osobně učitelům 28. 3. zástupci SP.


„Soutěž o nejlepší velikonoční výzdobu třídy“


„Vyrob nejlepší placku a vyhraj dort“!

Studentský parlament vyhlašuje soutež „Vyrob nejlepší placku a vyhraj dort“!

Termín konání soutěže: 15. 2. – 15. 3. 2018

Zhotovení: libivolný grafický program

Formát: kruh o průměru 37 mm + 1x zvětšenina návrhu na A4

Návrhy odevzdávejte v tištěné podobě u koordinátorů SP (Ing. Hartmanová, Mgr. Otava) a v elektronické podobě zasílejte na khartmanova@szs-jaselska.cz nebo ootava@szs-jaselska.cz