Výlet ZOO Zlín – 1. LA

Na jednodenní výlet do ZOO jsme se vydali ve čtvrtek 9. června 2022 v plném počtu (29 žáků a dvě učitelky) autobusem z Brna. Do centra Zlína jsme dorazili krátce po desáté hodině dopoledne a pak pokračovali trolejbusem až před brány ZOO, která se nachází asi 4 kilometry od města směrem na Holešov.

Celí natěšení jsme se pak hned rozprchli po areálu zahrady. A bylo se na co koukat. Zlínská ZOO patří mezi nejnavštěvovanější a myslím, i nejkrásnější zahrady v České republice. Součástí areálu je i zámek Lešná a zámecký park. Originalitou ZOO je rozdělení zvířat podle kontinentů. Za jeden den můžete“ procestovat“ Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku a seznámit se až s 220 druhy zvířat, která zde žijí v prostředí, které se snaží co nejvěrněji napodobit jejich domovinu. Každá oblast má své osobité kouzlo. V Africké oblasti nás zaujali sloni, nosorožci, pštrosi a v pavilonu primátů také dovádivé gorily. Asijská část je pověstná hlavně výběhy tygrů sibiřských a medvědů ušatých, na americkém kontinentu nás přivítali opičky, lamy a lachtani a v Austrálii pak klokani a různě zbarvení papoušci. Obrovským zážitkem bylo pro nás setkání s mořskými rejnoky, které jsme si mohli v jejich velkém bazénu dokonce nakrmit a pohladit. Moc se nám líbili také zvídavé surikaty a sympatičtí lemuři a tučňáci. Výběhy a pavilony jsou v areálu velice nápaditě a příjemně uspořádány, prostředí doplňuje i mnoho jezírek, rybníčků, vodotrysků a vodopádů přímo v expozicích zvířat.

Cestou po zahradě jsme mohli využít i spoustu různých stánků a restaurací, kde většina z nás po příjemné pouti skončila. Zoologickou zahradu jsme opouštěli mírně unavení, ale plni skvělých zážitků.

             Zapsala: Blanka Janiczková