Parlament mezi hasiči

V pondělí 6. 11. 2023 navštívili členové školního parlamentu a zájemci z řad studentů Centrální hasičskou stanici Brno na ulici Lidická.  Příjemným překvapením a zároveň i velkou motivací bylo, že průvodcem nám byl Jan Filka, absolvent naší školy, který je více než 7 roků hasičem, z toho přes 3 roky právě na stanici Lidická.

V průběhu exkurze jsme nahlédli do garáží, kde nám byl podrobně představen vozový park stanice s kompletní výbavou, z nichž některé přístroje jsme si mohli i „potěžkat“. Pan průvodce byl velmi ochotný a trpělivě odpovídal na všechny položené dotazy, kterých rozhodně nebylo málo. Poté nám poutavě představil povolání hasiče od přijímacího řízení, přes každoroční přezkušování, po bližší nahlédnutí na čtyřiadvacetihodinové směny. Neopomněl také zmínit nejnáročnější výjezdy, složení družstva a řadu dalších zajímavých informací, které se týkají jeho profese. Celá exkurze byla zakončena ukázkou sjezdu dvou hasičů po tyči, která propojuje celá 4 patra budovy.

Exkurze byla velmi inspirativní. Všichni členové hasičského záchranného sboru mají můj (a věřím, že i zúčastněných žáků) nesmírný obdiv a rozhodně jim patří obrovské poděkování za jejich nasazení a elán, který do svého povolání vkládají.

Zapsala: Mgr. Lenka Čermáková, koordinátorka ŠP