Best in english

Dne 29. 11. 2019 se 18 žáků naší školy zúčastnilo mezinárodní online soutěže ve znalosti anglického jazyka s názvem Best in English.

Během 60minutového testu měli žáci prokázat znalosti slovní zásoby, gramatiky a porozumění na úrovni B2-C1.

Test byl rozdělen na 3 části.  První dvě části s názvem Use of English byly zaměřené na gramatické jevy. Žáci doplňovali časy, frázová slovesa a vybírali správná slovíčka z nabízených možností. V rámci úkolu Reading bylo nutno zodpovědět otázky na porozumění textu ve dvou článcích. Posledním úkolem bylo poslechnout si tři anglická videa z YouTube a vybrat, či zapsat správné odpovědi k otázkám.

Test byl zkouškou nejen znalosti angličtiny, ale především koncentrace, kdy během jediné hodiny žáci přečetli 10 stran textu, vyplnili k nim 15 stran cvičení a poslechli si 12 minut anglických rozhovorů, k nimž vyplňovali dalších 7 stran odpovědí.

Letošního 9. ročníku se zúčastnilo 16 462 žáků, ze 624 škol z 25 zemí světa. Naši žáci si vedli v obrovské konkurenci žákůstředních škol výborně a 8 se jich umístilo v konkurenci žáků z gymnázií a lyceí v první polovině. Nejlepšího výsledku dosáhli žáci Michal Tučník s výsledkem 1768. místo a Aneta Fialová, Jindřich Šipka, Patricie Čajková, Aiza Nazir a Klára Valtošová, kteří se umístili mezi 4000 nejlepších žáků angličtiny na světě.

Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili za zájem a za reprezentaci naší školy a těšíme se samozřejmě na další ročník.

Zapsala: Mgr. Jana Přibylová